Naar inhoud Naar navigatie

Een dagje naar de boerderij van Wilma: verslag van Marlijn

Henk was ook zijn tas vergeten mee te nemen. Gelukkig konden we nog terug naar het REA. Onderweg zijn we de weg kwijtgeraakt omdat het navigatiesysteem het niet goed meer deed dus zijn we ergens even gestopt om de weg op te zoeken en hebben Wilma gebeld om te zeggen dat we iets later kwamen dan gepland.


Wilma heeft nadat we aankwamen echte boerenmelk aangeboden en ze had ons de boerderij laten zien. Ze heeft ons ook dingen samen met de hulp van haar moeder uitgelegd wat er allemaal op een boerderij gebeurt op een dag. Zo heeft ze ons laten zien waar de koeien gemolken worden en hebben we zelf een paar kalfjes drinken mogen geven uit een fles, die kalfjes waren jonger dan 2 weken. We hadden ook de leraren een opdracht gegeven zoals: Henk die samen met Ineke een stal/kalfjeshokje ging uitmesten.

We hebben ook gezien hoe een koe wordt geïnsemineerd en dat er wordt gekeken hoe ver een koe is en of ze klaar is om een kalfje te kunnen krijgen. Koeien die kalveren, geven daarna heel veel melk dit in verband met het kalven. De koeien worden twee keer per dag gemolken en de melk die zij geven gaat via een metalen buis in de melkmachine. Er kunnen 16 koeien per keer gemolken worden dit omdat er aan elke kant 8 koeien kunnen staan.


De terugweg: we waren nog net op tijd op school voor het vervoer naar huis terug.
Het was een onwijs gezellig en leerzame dag geweest voor ons allemaal en we hebben zeer genoten.


Wilma, Henk, Marleen, Ineke, Jan Pieter, Jorrit, Scott en Marlijn

© 2012 REA College | Webdesign & cms: a&m impact internetdiensten | Disclaimer | Sitemap
Verberg Googlemaps